دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت

4 دلیل مهم نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت

ممکن است در هنگام استفاده از چرخ گوشت خانگی و یا چرخ گوشت‌های صنعتی، متوجه شده باشید که مارپیچ یا اسکرول چرخ گوشت نمی‌چرخد و در نتیجه گوشت را به خوبی چرخ نمی‌کند. در حقیقت، نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت اتفاق بسیار ناخوشایندی است که مانع از چرخ شدن گوشت می‍شود. دلیل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. در صورت به وجود آمدن ایراد در چرخ گوشت شما تیم ما آماده ارائه سرویس و تعمیر چرخ گوشت شما است.
قبل از بررسی دلایل اسکرول چرخ گوشت به معرفی آن می‌پردازیم.

مارپیچ چرخ گوشت چیست

همان طور که در مقاله اجزای چرخ گوشت اشاره نمودیم، یکی دیگر از اجزای چرخ گوشت که از اهمیت زیادی برخوردار است مارپیچ یا اسکرول چرخ گوشت است. این میله با جنسی فلزی و ظاهری حلزونی در قسمت گلویی دستگاه قرار می‌گیرد. در انتهای مارپیچ یک واشر وجود دارد که باید حتما به انتهای میله وصل باشد.
بعضی از افراد از اهمیت این قطعه آگاه نیستند اما باید ذکر کنیم که این قطعه سبب هدایت گوشت به سوی تیغه‌ها می‌شود و در صورت قرار نگرفتن این قطعه در جای خود چرخ گوشت با مشکل مواجه خواهد شد.

نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت

چرا مارپیچ چرخ گوشت نمی چرخد

نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت پدیده بسیار ناخوشایندی است که از چرخ شدن گوشت جلوگیری می‌کند. همان طور که در مقاله آموزش تعمیرات چرخ گوشت نیز به آن اشاره شده‌است، نچرخیدن اسکرول یا حلزون چرخ گوشت تز مشکلات رایج در چرخ گوشت‌ها محسوب می‌شود و به منظور تعمیر آن باید از مهارت کافی ببرخوردار باشید.
اگر مارچیچ و یا به عبارت دیگر حلزونی چرخ گوشت کار نکند، دستگاه شما کارایی خود را از دست می‌دهد.
همچنین گوشتی که از داخل چرخ گوشت خارج می‌شود ممکن است دیگر آنقدر کیفیت خوبی نداشته باشد که بتوان از آن استفاده کرد.
به همین دلیل، زمانی که مشاهده می‌کنید مشکلی ایجاد شده است بهتر است با تعمیر کاران مجاز برای تعمیر چرخ گوشت تماس بگیرید.
در زیر به چهار دلیل اصلی نچرخیدن مارپیچ اشاره کرده و در ادامه به بررسی دقیق آن ها پرداخته‌ایم. این چهار دلیل عبارتند از:

  • هزر شدن آرمیچر در چرخ گوشت
  • انتهای مارپیچی چرخ گوشت فرسوده شده است
  • چرخ دنده چرخ گوشت ایراد دارد
  • خرابی پین فنر یا شفت چرخ گوشت

نچرخیدن حلزون چرخ گوشت

هزر شدن آرمیچر در چرخ گوشت

آرمیچر وظیفه حرکت با استفاده از جریان الکتریکی را بر عهده دارد. اومیچرمارپیچ چرخ گوشت را می‌چرخاند.
در زمانی که آرمیچر هرز شده باشد، چرخ گوشت ما با مشکل نچرخیدن مارپیچ (حلزون) مواجه خواهد شد.

انتهای مارپیچی چرخ گوشت فرسوده شده است

یکی از علل عدم چرخش، سایش انتهای مارپیچ یا اسکرول است
خراش یا ساییدگی به وجود امده در انتهای مارپیچ یا اسکرول موجب نچرخیدن آن می‌شود. در انتهای مارپیچ یک قطعه شش ضلعی وجود دارد که از فلز بسیار محکم ساخته شده است. به دلیل استحکام فلز به کار رفته در این قسمت، این مشکل به ندرت پیش می آید، اما اگر با سایش در انتهای مارپیچ یا همان حلزون مواجه شدید که باعث نچرخیدن آن می‌شود، معمولاً می توانید این مشکل را با تراش داده مجدد آن حا و برطرف نمایید.
اما اگر تراش دادن مشکل را حل نکرد، باید این قطعه چرخ گوشت را تعویض کنید.

چرخ دنده چرخ گوشت ایراد دارد

گیربکس یک ساختار شش ضلعی است، که وظیفه حفظ مارپیچ را بر عهده دارد.
هنگامی که چرخ دنده حرکت می‌کند، مارپیچ نیز در جای خود حرکت می‌نماید، و به این ترتیب گوشت در چرخ گوشت چرخ می‌شود. اگر چرخ دنده آسیب دیده یا فرسوده شود، مارپیچ چرخ گوشت نمی‌چرخد.
برای جلوگیری از بروز مشکل در گیربکس، توصیه می کنیم به نکات زیر توجه کنید:
استخوان و چربی زیاد را همرا با گوشت در چرخ گوشت قرار ندهید.
از قطعات کوچک برای چرخ کردن گوشت استفاده کنید
بهتر است هرگز گوشت را داخل چرخ گوشت فشار ندهید.
به مدت طولانی از چرخ گوشا استفاده نکنید.

دلیل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشتش

خرابی پین فنر یا شفت چرخ گوشت

آیا می دانید پین فنر یا شفت موتور چگونه می‌تواند باعث نچرخیدن حلزون یا همان مارپیچ چرخ گوشت شود؟
قبل از هر چیز به این نکته توجه کنید که تعمیرات فنر یا شفت موتور بسیار سخت و تخصصی است و اگر تجربه 100% در این زمینه ندارید بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید. فقط کافی است با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و یا درخواست تعمیر چرخ گوشت خود را در سایت ثبت کنید.
خرابی پین فنری یا شفت موتور، که می‌تواند باعث چرخش مارپیچ شود، اغلب به صورت شکستگی ظاهر می‌شود و نیاز به تعویض برخی از قطعات دارد.

نتیجه‌گیری دلایل عدم چرخش مارپیچ یا حلزون چرخ‌های گوشت

ما در مطلب سعی نمودیم دلایل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت یا همان اسکرول چرخ گوشت را در بیان کنیم. اما به یاد داشته باشید که چرخ گوشت نیز مانند بسیاری از لوازم خانگی دیگر نیاز به نگهداری و استفاده صحیح دارد، و در صورت استفاده نادرست شاهد مشکلات مداوم در آن خواهید بود. نچرخیدن مارپیچ چرگوشت یکی از مشکلات رایج در انواع مختلف چرخ گوشت‌ها محسوب می‌شود. در صورت بروز این مشکل در داشتن مهارت، ابزار و توانایی کافی، خود قادر خواهید بود مشکل را برطرف نمایید. پیشنهاد ما این است که برای اطمینان بیشتر و تضمین نتیجه حتما در صورت مشاهده نچرخیدن حلزون چرخ گوشت با ما تماس گرفته تا تعمیرکاران ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر چرخ گوشت شما نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *