دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

عوامل ایجاد صدای بلند چرخ گوشت

چرخ گوشت‌ها به علت مکانیزم داخلی و توان موتور بالا، در حالت عادی نیز دارای صدای بلندی هستند. در حقیقت آن‌ها جز لوازم پر سرو صدای آشپزخانه محسوب می‌شوند. اما گاهی ممکن است به علت بروز برخی مشکلاتی صدای آن‌ها بسیار بیشتر از حد معمول شود. ما در این مقاله سعی داریم تمام دلایلی را که منجر به ایجاد صدای بلند چرخ گوشت می‌شود را شناسایی کنیم. از سویی دیگر، روش‌هایی را نیز برای برطرف کردن صدای بلند چرخ گوشت ارائه می‌دهیم. اگر با مطالعه این مطلب باز هم قادر به برطرف کردن ایرار نبودید، می‌توانید با ثبت سفارش خود از خدمات تعمیر چرخ گوشت مجموعه ما استفاده کنید. همکاران ما به صورت 24 ساعته آماده سرویس‌دهی به شما عزیزان هستند.

علل صدای بلند چرخ گوشت چیست

ایجاد صدای بلند در چرخ گوشت می‌تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. قصد ما بررسی علل صدای نامتعارف در چرخ گوشت‌ها است. این عوامل عبارتند از:
• آسیب فیزیکی به دلیل جابه‌جایی و ضربه
• اشتباه در مونتاژ چرخ گوشت
• ساییدگی پروانه‌های فن
• به وجود آمدن مشکل در چرخ دنده‌ها
• چرخ کردن حجم زیادی از گوشت
• چرخ کردن گوشتی که دارای استخوان است
• خرابی عایق موتور چرخ گوشت
• به وجود آمدن مشکل در جعبه دنده
• به وجود آمدن ایراد در یاتاقان چرخ گوشت
• گیر کردن اجسام خارجی در چرخ گوشت
در ادامه تک تک این موارد را تحلیل و عیب‌یابی می‌کنیم.

صدای بلند چرخ گوشت

آسیب فیزیکی به چرخ گوشت منجر به تولید صدای بلند می‌شود

هر گونه ضربه‌ای به چرخ گوشت از جمله سقوط از ارتفاع می‌تواند باعث ایجاد تغییر فیزیکی در بدنه چرخ گوشت شود. این تغییرات فیزیکی روند کار در دستگاه را مختل می‌کند و منجر به تولید صدای بلند در چرخ گوشت می‌شود. پس حتما در جا‌به‌جایی‌ها دقت لازم را داشته باشید تا به سادگی بتوانید از بروز چنین مشکلی جلوگیری کنید
اما اگر چرخ گوشت شما به علت ضربه وارد شده دچار مشکل شد، حتما برای تعمیر از تکنسین‌های ماهر کمک بگیرید. توصیه می‌کنیم خود از تعمیر کردن چرخ گوشت پرهیز کنید. چون ممکن است با بی دقتی و نداشتن مهارت آسیب‌های بیشتری به چرخ گوشت وارد کنید.

مونتاژ اشتباه و تولید صدای بلند چرخ گوشت

یکی از عوامل مهم در ایجاد صدای بلند مونتاژاشتباه دستگاه است. اشتباه در مونتاژ چرخ گوشت نه تنها باعث تولید صدای بلند می‌شود بلکه تکرار آن به دیگر قسمت‌های دستگاه نیز آسیب وارد می‌کند. برای برطرف نمودن ایراد در این حالت، ابتدا چرخ گوشت را بازکرده و سپس با استفاده از دفترچه راهنمای چرخ گوشت و یا تکنسین‌ها دستگاه را به درستی مونتاژکنید.

ساییدگی در پروانه‌های فن چرخ گوشت

شکستگی، ترک خوردگی و یا ساییدگی در فن چرخ گوشت یکی دیگر از علل تولید صدای ناهنجار در چرخ گوشت است. در طول زمان و استفاده از چرخ گوشت این امکان وجود دارد که فن یا همان خنک کننده چرخ گوشت دچار آسیب شود و صدای بلند ایجاد نماید. در این صورت بالافاصله با تعویض چرخ گوشت می‌توانید ایراد را برطرف نمایید.

مشکل در چرخ دنده ها و تولید صدای بلند در چرخ گوشت

گاهی اوقات به وجود آمدن ایراد در چرخ دنده‌ها موجب تولید صدای بلند در چرخ گوشت می‌شود. اگر به هر دلیلی چرخ دنده چرخ گوشت دچار ساییدگی و یا شکستگی شد، صدای بلند در دستگاه تولید می‌شود. در این حالت حتما برای تعمیر چرخ گوشت از متخصصین مشاوره و راهنمایی بخواهید. آن‌ها با بررسی‌های دقیق در صورت نیاز اقدام به تعویض چرخ دنده خواهند نمود. پس از تعویض و گیریس کاری چرخ گوشت شما مانند روز اول کار خواهد کرد.

چرخ کردن حجم بسیار زیاد گوشت

اگر مدت زمان چرخ کردن گوشت زیاد شود و در این روند تکه‌های بزرگ و حجیم را در دستگاه قرار دهیم، چرخ گوشت داغ شده و صدای بلندی تولید می‌کند. این مسئله موجب می‌شود که فشار زیادی به موتور چرخ گوشت وارد شود و در نتیجه موتور آسیب ببیند. حتما در هنگام چرخ کردن گوشت، آن را به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنیدو همین طور از چرخ کردن گوشت گرم خودداری کنید تا به موتور دستگاه فشار کم‌تری وارد شود.

چرخ کردن گوشت استخوان دار موجب صدای بلند در چرخ گوشت می‌شود

چرخ کردن گوشت همراه با استخوان از عوامل دیگر در تولید صدای بلند در چرخ گوشت است. چرخ گوشت‌های خنگی از قدرت موتور پایینی برخوردار هستند، و توانایی چرخ کردن گوشت استخوان دار را ندارند. اگر گوشت و استخوان را در چرخ گوشت خانگی قرار دهید موجب آسیب رسیدن به تیغه، شبکه و چرخ دنده‌ها می‌شود. توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از چرخ گوشت حتما روش نگهداری از چرخ گوشت را مطالعه کنید تا به راحتی بتوانید از وقوع چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

خرابی عایق موتور چرخ گوشت

عایق موتور چرخ گوشت یک لایه بر روی دیواره موتور است. وظیفه آن پایین آوردن صدای ایجاد شده در موتور چرخ گوشت است. عایق موتور نیز مانند هر وسیله دیگری به مرور زمان و با استفاده زیاد کارایی وعملکرد صحیح خود را از دست می‌دهد. همین مسئله باعث ایجاد صدای بلند می‌شود. بعد از عیب‌یابی می‌توانید با تعویض این قطعه مشکل را برطرف کنید.

صدای بلند چرخ گوشت به علت مشکل در جعبه دنده

جعبه دنده یا همان گیربکس چرخ گوشت نیز می‌تواند دلیل ایجاد صدای بلند باشد. این اتفاق زمانی می‌افتد که مایع گریس موجود در جعبه دنده نشت کرده و جعبه دنده در حالی کار می‌کند که گریس ندارد. برای برطرف نمودن این مشکل می‌توانید به جعبه دنده گریش اضافه کنید.

مشکل در یاتاقان موتور چرخ گوشت

یاتاقان زدن موتور چرخ گوشت یکی از عوامل دیگری است که موجب تولید صدای بلند در چرخ گوشت می‌شود. اگر وتور یاتاقان زده باشد بالافاصله بعد از روشن کردن چرخ گوشت، دستگاه شروع به تولید صدای بسیار بلند و ناهنجار می‌کند. تنها راه برطرف نمودن این مشکل تعویض موتور است. برای این کار و تعمیر چرخ گوشت حتما از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

گیر کردن اجسام خارجی در چرخ گوشت

آخرین دلیل در تولید صدای بلند در چرخ گوشت، گیر کردن یک جسم خارجی در چرخ گوشت است. در این حالت دستگاه نمی‌تواند جسم خارجی سخت را چرخ کند و صدای بلند تولید می‌کند. بالافاصله دستگاه را خاموش کنید و جسم سخت را از چرخ گوشت خارج کنید. در غیر این صورت به موتور چرخ گوشت فشار زیادی وارد می‌شود و دستگاه دچار آسیب شدید می‌شود.

دلیل صدای بلند در چرخ گوشت

نتیجه گیری

نمی‌توانیم با اطمینان کامل اعلام کنیم که صدای بلند چرخ گوشت فقط و فقط به علت 10 عامل مطرح شده در این مقاله است. اما این موارد از اصلی‌ترین علل ایجاد صدای بلند در دستگاه چرخ گوشت هستند. شما به راحتی می‌توانید با رعایت اصول استفاده از چرخ گوشت و نگهداری صحیح آن، تا حد زیادی از وقوع صدای بلند چرخ گوشت جلوگیری کنید. اما اگر به هر دلیلی با این مشکل مواجه شدید، می‌توانید از مشاوره رایگان مجموعه ما برای تعمیر چرخ گوشت استفاده کنید. در صورت نیاز به تعمیر حرفه‌ای و تخصصی همکاران ما آماده حضور در محل و ارائه سرویس هستند. فقط کافی است با شماره تلفن‌های موجود تماس گرفته و یا سفارش خود را در سایت ثبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *