دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

شکستگی تیغه چرخ گوشت

دلیل شکستگی تیغه چرخ گوشت

علت شکستگی تیغه چرخ گوشت یکی از سوالات و مشکلات رایج و متداولی است که بسیاری از افراد با آن رو به رو هستند. در طی استفاده از چرخ گوشت با هر برندی ممکن است این اتفاق برای مصرف کننده رخ دهد. برای حل این مشکل قصد داریم در این مطلب به چند دلیل شکستگی تیغه چرخ گوشت اشاره کنیم و نحوه تعویض تیغه چرخ گوشت را مورد بررسی قرار دهیم.
در صورت بروز چنین مشکلی قطعا نیاز به تعویض تیغه به وجود می‌آید. در صورت دسترسی به تیغه جدید و استاندارد و داشتن مهارت و تخصص کافی خود قادر خواهید بود تیغه را تعویض کنید. در غیر این صورت و عدم دسترسی به تیغه مناسب برای چرخ وشت خود حتما با ما تماس گرفته تا همکاران ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و اقدام به تعمیر چرخ گوشت و تعویض تیغه شکسته با تیغه مناسب با برند چرخ گوشت شما نمایند.

تیغه چرخ گوشت

ما در مقاله اجزای چرخ گوشت خانگی به معرفی دقیق تمام قسمت‌های مختلف یک چرخ گوشت پرداختیم. تیغه چرخ‌ گوشت نیز یکی از اجزای مهم در دستگاه چرخ گوشت خانگی محسوب می‌شود. تیغه‌ها معمولا از جنس استیل و دارای حالت سه پر یا چهارپر هستند. عملکرد این قطعه مهم به این صورت است که با استفاده از میله مارپیچ، گوشت به سمت تیغه هدایت می‌شود و پره‌های تیز آن قطعه گوشت را به‌راحتی خرد می‌کنند.
علاوه بر این، همان طور که در مقاله آموزش تعمیرات چرخ گوشت نیز عنوان کردیم، اگر تیغه چرخ‌ گوشت شکست، حتما باید اقدام به تعویض آن کنید و مطمئن شوید که تیغه جدید را درست نصب کرده‌اید. زیرا اگر تیغه به‌صورت برعکس در جای خود قرار بگیرد، گوشت به‌درستی چرخ نمی‌شود. در حالت دیگر اگر تیغه چرخ گوشت کند شد می‌توانید با استفاده از راهکارهای ساده آن را تیز کرده و دوباره از آن استفاده نمایید.

تیغه چرخ گوشت

دلیل شکستگی تیغه چرخ گوشت

به طور کلی، دلایل مختلفی برای شکستن تیغه‌های چرخ گوشت وجود دارد، ابرخی از این دلایل عبارتند از:

  • اگر تیغه به درستی تمیز و نگهداری نشود، ممکن است زنگ بزند، دچار فرسایش شود و مستعد شکستن گردد.
  • اگر در چرخ گوشت مقدار خیلی زیاد و خارج از استاندارد گوشت قرار گیرد و یا استخوان‌هایی در چرخ گوشت گیر کنند، ممکن است تیغه آن بشکند.
  • تیغه چرخ گوشت‌هایی که از فولاد کم کیفیت ساخته شده‌اند بیشتر در معرض آسیب هیتند، و احتمال شکستگی در آن‌ها بیشتر است.
  • تیغه چرخ گوشت مانند تمام قطعات مکانیکی عمر محدودی دارد و در نهایت به مرور زمان فرسوده می‌شود.

نحوه تعویض تیغه چرخ گوشت

زمانی که شما با شکستگی تیغه چرخ گوشت مواجه شدید حتما اقدام به تعویض آن نمایید. تعویض تیغه چرخ گوشت معمولاً شامل مراحل زیر است:

  • قبل از شروع به کار، مطمئن شوید که چرخ گوشت خاموش است، عدم توجه به این مسدله ممکن است منجر به اتفاقات ناخوشایند دیگری شود.
  • اکثر چرخ گوشت ها دارای یک حلقه نگهدارنده هستند که تیغه را در جای خود نگه می دارد. حلقه نگهدارنده را با استفاده از یک آچار ببندید و تیغه را جدا کنید.
  • به سر چرخ گوشت و اطراف تیغه چرخ گوشت توجه کنید. هر گونه گوشت یا زباله‌ای که ممکن است در اطراف تیغه جمع شده باشد را تمیز کنید.
  • تیغه جدید را داخل سر چرخ گوشت قرار دهید و مطمئن شوید که به درستی تراز شده است. حلقه نگهدارنده را سفت کنید تا تیغه در جای خود محکم شود.
  • برای آزمایش درست کار کردن چرخ گوشت، چرخ گوشت را با رعایت تمام نکات ایمنی روشن کنید و مقداری گوشت در آن قرار دهید تا تیغه عملکرد درست تیغه مطمئن شوید.

شکستگی تیغه چرخ گوشت

نحوه بستن تیغه چرخ گوشت

چرخ گوشت یک ابزار مفید در هر خانه‌ای است. از ان‌جا که از چرخ گوشت در کاراهای مختلف استفاده می‌شود لذا احتمال آسیب و شکستگی مخصوصا شکستگی در تیغه وجود دارد. قبل از روشن کردن چرخ گوشت باید مطمئن شوید که تمام قطعات چرخ گوشت به درستی در جای خود قرار گرفته اند. یکی از راه‌های بررسی مونتاژ درست، مطالعه دفترچه راهنمای چرخ گوشت است. توصیه می‌شود در این مرحله دقت لازم را داشته باشید. چون کوچکترین اشتباه در بستن و مونتاژ چرخ گوشت می‌تواند به چرخ گوشت آسیب برساند و موجب شکستن تیغه آن شود.
برای بستن تیغه چرخ گوشت ابتدا محفظه کاتر را روی بدنه چرخ گوشت نصب کنید و از درست بودن محفظه کاتر مطمئن شوید. مارپیچ یا همان حلزونی را را از قسمت سر آن که از قطعه پلاستیکی تشکیل شده است در محفظه کاتر قرار دهید. حالا نوبت تیغه چرخ گوشت است. نکته مهم در این‌جاست که باید قسمت تیز و برنده تیغه را در جهت بیرون قرار دهید. اگر تیغه درست نصب نشده باشد، تمام مراحل با مشکل مواجه خواهند شد. در انتها سپس شبکه چرخ گوشت را جلوی تیغه قرار داده و طوقه آن را محکم ببندید. را ببندید. حتما از فیکس شدن تمام قطعات اطمینان حاصل کنید.

علت شکستن تیغه چرخ گوشت

سخن پایانی در شکستگی تیغه چرخ گوشت

چرخ گوشت از اجزای مختلفی تشکیل شده است که هرکدام ازوظیفه خاصی را انجام می‌دهند. آسیب در هر یک منجر به کارکرد مناسب چرخ گوشت می‌شود. شکستگی در تیغه چرخ گوشت یکی از مشکلات رایجی است که ممکن ت برای دستگاه شما اتفاق بی‌افتد. در صورت مشاهده شکستگی در تیغه چرخ گوشت و به منظور تهیه تیغه باکیفیت و مناسب و همین طور اطمینان از نصب درست آن، می‌توانید با تعمیر کاران ما جهت تعویض و یا تعمیر چرخ گوشت تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *