دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

روغن ریزی چرخ گوشت

علت روغن ریزی چرخ گوشت چیست

روغن ریزی چرخ گوشت می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. ما در این مقاله این علل را بررسی کرده و راهکارهای مهم و کاربردی را برای رفع و جلوگیری از این مشکل ارائه کرده‌ایم. روغن ریزی یکی از مشکلات رایجی که در چرخ گوشت‌ها رخ می‌‌دهد. روغن ریزی چرخ گوشت منجر به آلودگی محیط و مواد غذایی آلوده ‌می‌شود. این مشکل بسیار آزار دهنده است. زیرا با ورود روغن به مواد غذایی، این مواد دیگر قابل استفاده نخواهند بود و کاملا به هدر می‌روند. اما نگران نباشید، شما می‌توانید با مطالعه این مطلب از دلایل بروز این مشکل آگاه شوید و از آن جلوگیری کنید. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید می‌توانید از راه‌هایی که در اختیار شما گذاشته‌ایم استفاده کنید. علاوه بر این، مرکز تعمیر چرخ گوشت ما آماده خدمت رسانی و تعمیر چرخ گوشت شما است.
در ابتدا علل مختلف نشت روغن را بیان کرده و در ادامه مدل‌های مختلف بررسی می‌کنیم. در ادامه نیز راهکارهایی برای رفع این مشکل ارائه می‌دهیم.

روغن ریزی چرخ گوشت

دلایل روغن ریزی چرخ گوشت

همان طور کخ در مقاله عیب‌یابی چرخ گوشت عنوان شد روغن ریزی یکی از مشکلات متداول در چرخ گوشت‌ها است. نشت روغن از چرخ گوشت به علت بروز مشکلات گوناگون اتفاق می‌افتد. شناسایی علت و تعمیر یا تعویض قطعات آسیب دیده یا فرسوده برای جلوگیری از هدر رفت بیشتر روغن و اطمینان از ادامه عملکرد مفید و موثر چرخ گوشت بسیار مهم است. در این قسمت از مقاله به طور خلاصه دلایل ایجاد این مشکل را بیان می‌کنیم:

روغن ریزی چرخ گوشت به خاطر خرابی موتور و اتصالات

زمانی که موتور چرخ گوشت به درستی کار نکند، این احتمال وجود دارد که روغن درون خود را به مجرای خروجی انتقال دهد. حال اگر اتصالات درون موتور و اطراف آن نیز دچار شکستی یا خرابی شده باشند این مشکل دو چندان می‌شود. رفع این مشکل نیازمند ابزار حرفه‌ای و اطلاعات کافی است. ثوصیه می‌کنیم برای برطرف کردن این ایراد حتما از تعمیرکاران مجرب و کاربلد کمک بگیرید. مجموعه ما آماده سرویس‌دهی در محل و زفع مشکل ایجاد شده در چرخ گوشت شما است.

نشت روغن به علت استفاده بیش از حد از چرخ گوشت

چرخ گوشت یکی از لوازم پر مصزف و کاربردی در هر خانه‌ای محسوب می‌شود. اما استفاده از آن برای مدت طولانی و به صورت مداوم باعث می شود فشار زیادی به آن وارد شود. استفاده بدون وقفه می‌تواند یکی از دلایل روغن ریزی از چرخ گوشت باشد. در این حال برای جلوگیری از نشت روغن لازم است که از دستگاه را به طور مداوم و در ساعت‌های طولانی استفاده نکنید. در ضمن بعد از هر استفاده، اجازه دهید دستگاه خنک شود و دوباره شروع به کار کنید.
نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، حجم مواد یا گوشتی است که داخل دستگاه قرار می‌دهید. زمانی که قصد دارید گوشت را به داخل دستگاه بریزید، در ابتدا باید بررسی کنید که آیا مواد قبلی از چرخ گوشت خارج شده است یا نه. در صورت عدم خروج مواد قبلی باید صبر کنید تا تمام گوشت و یا مواد داخل دستگاه چرخ شده و خارج گردد. در ادامه شما می‌توانید حجم بیشتری را اضافه نمایید. اگر در زمان اضافه کردن گوشت و یا مواد دیگر به ظرفیت دستگاه توجه نکنید ممکن است به چرخ گوشت آسیب وارد کنید و در نتیجه با روغن ریزی روبرو شوید.

علت نشت روغن در دو مدل واشر نمدی و جعبه دنده ای

دستگاه‌های چرخ گوشت را می‌توان در دو گروه واشرنمدی و جعبه‌دنده‌ای تقسیم‌بندی کرد. در این‌جا به دلیل نشت روغن چرخ گوشت در دو مدل می‌پردازیم.

علت نشت روغن چرخ گوشت در مدل واشر نمدی

یکی از علل اصلی روغن ریزی در چرخ گوشت‌های دارای واشر نمدی، خراب شدن یا فرسودگی واشرها است. با گذشت زمان و استفاده از چرخ گوشت، ممکن است واشرها شکننده شده و ترک بخورند. در این صورت امکان نشت روغن از بین شکاف‌های ایجاد شده و نفوذ یه چرخ گوشت وجود دارد.
یکی دیگر از دلایل نشت روغن در مدل واشر نمدی، پر شدن بیش از حد محفظه روغن است. این امر باعث ایجاد فشار اضافی در دستگاه، و خروج روغن از چرخ گوشت می‌شود.
علاوه بر این، مونتاژ شدن نامناسب، شل شدن قطعات، و آسیب‌دیدگی درزگیر روغن نیز می‌تواند از دلایل نشت روغن در چرخ گوشت باشد.

واشر نمدی چرخ گوشت

علت نشت روغن چرخ گوشت در مدل جعبه دنده ای

نشت روغن در مدل‌های جعبه دنده‌ای می‌تواند عوامل متعددی داشته باشد، که به آن‌ها اشاره می‌کنیم. از جمله دلایل مهم نشت روغن خرابی قطعات یا آسیب دیدن آن‌ها است. قطعاتی مانند چرخ دنده‌ و یاتاقان‌ از دلایل روغن ریزی محسوب می‌شود. بررسی‌های منظم و تعویض قطعات خراب و فرسوده می‌تواند از نشت روغن جلوگیری کرده و عمر چرخ گوشت را افزایش دهد.
استفاده از روغن بی کیفیت و نگهداری نادرست می‌تواند باعثبه نشت روغن در جعبه دنده شود.

چرخ گوشت مدل جعبه دنده ای

رفع مشکل نشت روغن از چرخ گوشت

همان‌طور که می‌دانید مدل‌های مختلفی از چرخ گوشت‌ها وجود دارد که هریک ویژگی‌های مربوط به خود را دارند. لذا نمی‌‌توان برای تمامی مدل‌های چرخ گوشت یک راه حل یکسان ارائه نمود. اما به طور کلی برای رفع مشکل روغن ریزی چرخ گوشت، باید مراحل زیر باید طی کرد. اما اگر مشکل همچنان ادامه داشت، توصیه می شود برای عیب‌یابی چرخ گوشت و تعمیر چرخ گوشت از متخصصین ما کمک بگیرید.
• پیچ‌ و مهره‌ها، واشر و گیربکس را چک کنید. امکان دارد دلیل روغن ریزی در چرخ گوشت شل شده پیچ و مهره و یا فرسودگی گیربکس باشد.
• یاتاقان و واشرهای موجود را بررسی کنید. اگر آن‌ها دچار فرسودگی شده باشند و از بین رفته باند ممکن است موجب نشت روغن شوند.
• تمام قطعاتی که دچار سایش شده و یا شکسته شده‌اند را تعویض کنید.
• بعد از تعویض قطعات، تمام اجزا را در جای درست خود قرار داده و از اتصال بی‌عیب، تراز و محکم آن مطمئن شوید.
• بعد از انجام اقدامات ذکر شده، چرخ گوشت را تست کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله سعی کردیم تمام اطلاعات لازم درباره روغن ریزی چرخ گوشت و راهکارهای آن را در اختیار شما قرار دهیم. بهترین روش برای قطع مشکل روغن ریزی چرخ گوشت تعویض قطعات از کار افتاده و فرسوده است. توجه داشته باشید، اگر خودتان قصد دارید دست به کار شوید و چرخ گوشت را تعمیر کنید، باید بسیار احتیاط کنید. چون این کار به دانش و مهارت نیاز دارد. اگر فکر می‌کنید مهارت کافی را ندارید بهتر است از یک فرد متخصص در زمینه تعمیر چرخ گوشت کمک بگیرید تا علاوه بر تعمیر چرخ گوشت از بروز حوادث مختلف به خاطر نداشتن مهارت لازم، جلوگیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *