دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

جرقه زدن موتور چرخ گوشت

دلایل جرقه زدن موتور چرخ گوشت

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است در هنگام کار با چرخ گوشت با آن مواجه شوید، جرقه زدن موتور چرخ گوشت است. از آن‌جایی که عیب‌یابی چرخ گوشت اولین قدم در رفع ایراد به وجود آمده در دستگاه است، لذا ما در این مقاله سعی می‌کنیم عوامل متعدد را بررسی کرده و راهکارهای حل آن را نیز ارائه دهیم. جرقه زدن چرخ گوشت می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. اما نکته مهم برطرف کردن این مشکل است. اگر شما اطلاعات کافی در ارتباط با این ایراد دارید می‌توانید اقدام به برطرف کردن آن کنید. در غیر این صورت حتما کار تعمیر را به افراد متخصص و با تجربه بسپارید. ما در مجموعه خود آماده ارائه خدمات تعمیر چرخ گوشت به شما عزیزان هستم.
در ابتدا به بررسی علل جرقه زدن چرخ گوشت در حین کار می‌پردازیم. در ادامه نیز روش‌هایی را به منظور رفع نمودن این مشکل ارائه می‌دهیم.

جرقه زدن چرخ گوشت

دلایل جرقه زدن موتور چرخ گوشت

گاهی اتفاق می‌افتد که مشغول کار با چرخ گوشت هستید اما ناگهان دستگاه شما شروع به جرقه زدن می‌کند. این جرقه‌ها مربوط به موتور چرخ گوشت است و می‌تواند دلایل بسیار متنوعی داشته باشد. ما در این بخش این دلایل را برای شما تشریح می‌کنیم.

ایجاد اتصال در چرخ گوشت

مدارهای داخلی چرخ گوشت از اتصالات بسیاری تشکیل شده است. وجود این مدارات برای رسیدن برق به قطعات مختلف ضروری است. وقتی برق وارد دستگاه چرخ گوشت می‌شود وجود تنها یا اتصالی کوچک در بین این مدارها منجر به جرقه زدن در موتود چرخ گوشت می‌شود. برای برطرف نمودن این مشکل از تعمیرکار کمک بگیرید. نکته مهم در برطرف کردن این ایراد این است که حتما باید در هنگام تعمیر چرخ گوشت خاموش باشد.

خرابی اورلود

تمام مدارهای موجود در دستگاه چرخ گوشت توسط اورلود محافظت می‌شوند. هر اورلود از یک صفحه فنزی حساس، پلاتین، قاب مخصوص و المنت تشکیل شده است. با عبور برق و رسیدن آن به المنت، المنت گرم شده و چرخ گوشت شروع به کار می‌کند. اگر جریان برق زیاد باشد و حرارت تولید شده هم زیاد شود باعث آسیب رسیدن به این قطعات می‌شود. اگر از چرخ گوشت به شکل مداوم استفاده شود و یا یک تکه استخوان در بین دنده‌ها گیر کند، و یا اینکه موتور چرخ گوشت نیم سوز شود، اورلود آسیب می‌بیند. در نتیجه موتور چرخ گوشت جرقه می‌زند که باید برای تعمیر آن اقدام شود.

وجود اصطکاک دلیل جرقه زدن موتور چرخ گوشت

یکی دیگر از عوامل جرقه زدن در چرخ گوشت، اصطکاک بین قطعات چرخ گوشت است. حال سوال این‌جاست که دلیل به وجود آمدن اصطکاک چیست؟ اگر گوشت مورد استفاده تمیز نیاشد و یا چربی بسیار زیادی داشته باشد موجب به وجود آمدن اصطکاک بین قطعات مکانیکی چرخ گوشت می‌شود. اگر متوجه اصطکاک در دستگاه چرخ گوشت خود شدید، ابتدا دستگاه را خاموش کنید و گوشت را تمیز کرده، به مدت 30 تا 40 دقیقه در یخچال قرار دهید. بعد از انجام این موارد دوباره شروع به چرخ کردن گوشت نمایید.

نفوذ کردن رطوبت به موتور چرخ گوشت

نفوذ آب و رطوبت به اجزای داخلی می‌تواند دلیل دیگر برای جرقه زدن چرخ گوشت باشد. گاهی از چرخ گوشت برای مواد غذایی دیگر مانند پیاز و سبزیجات استفاده می‌کنند. این مواد دارای آب فراوانی است که ممکن است در هنگام چرخ کردن آب آن‌ها وارد قسمت‌های داخلی چرخ گوشت مثل موتور، کلکتور، اورلود و کموتاتور شود. ورود آب و رطوبت باعث جرقه زدن می‌شود. حتما قبل از استفاده از چرخ گوشت راهنمای استفاده از چرخ گوشت را مطالعه کنید تا دچار این مشکل نشوید. اما در صورت بروز این مشکل حتما اقدام به برطرف نمودن ایراد کرده تا مشکل حاد تر نشود.

فرسودگی در کموتاتور موجب جرقه زدن موتور چرخ گوشت می‌شود

یکی از اجزای دیگر چرخ گوشت کلکتور یا همان کموتاتور است. وظیفه کموتاتور انتقال جریان الکتریکی به آرمیچر است. در نتیجه کموتاتور با زغال‌های آرمیچر در ارتباط است. حال اگر کموتاتر فرسوده و یا خراب شود، به علت اتصال ناقصی که با ذغال آرمیچر ایجاد می‌کند دچار جرقه می‌شود. تنها راه برطرف نمودن مشکل تعویض قطعه کموتاتور است.

جرقه زدن موتور چرخ گوشت

روش های برطرف کردن جرقه زدن چرخ گوشت

اگر تا حدی با ساختار چرخ گوشت و مسائل مکانیکی آشنا هستید، در صورت بروز جرقه زدن خودتان می‌توانید مشکل را حل کنید برای این کار:
ابتدا چرخ گوشت را خاموش کنید و دستگاه را از پریز برق جدا کنید.
در ادامه قاب چرخ گوشت را باز کنید.
حال به اجزای داخلی چرخ گوشت دسترسی دارید.
تمامی قطعات، اتصالات و مدارات موجود را بادقت بررسی کنید تا متوجه شوید که کدام قطعه دچار مشکل شده است. درصورت پی بردن به مشکل و قطعه ایراد دار، آن را تعویض کنید.
اما اگر تخصص کافی را ندارید و یا مشغله روزانه شما بسیار زیاد است، می‌توانید با ما تماس گرفته و یا سفارش تعمیر چرخ گوشت خود را در سایت ثبت کنید. همکاران ما با گذراندن دوره‌های تخصصی آمادگی کافی برای ارائه انواع خدمات در محل مورد نظر شما را دارند.

نتیجه گیری در جرقه زدن موتور چرخ گوشت

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با دلایل جرقه زدن موتور چرخ گوشت آشنا کنیم. نحوه استفاده از چرخ گوشت ارتباط مستقیمی با جرقه زدن موتور چرخ گوشت دارد. پس حتما در نحوه استفاده و نگهداری آن دقت کنید تا دستگاه شما دچار ایراد نشود. اگر ایراد جرئی باشد قطعا می‌توانید آن را برطرف نمایید اما در صورت نیاز و مشاهده جرقه زدن موتور چرخ گوشت از تعمیرکار برای تعمیر چرخ گوشت استفاده کنید. مجموعه ما آمادگی لازم را دارد تا به صورت 24 ساعته خدمات با کیفیت را ارائه دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *