دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

تعمیر اورلود چرخ گوشت

آموزش تعمیر اورلود چرخ گوشت و کاربردهای آن

در اکثر چرخ گوشت‌ها به منظور محفاظت الکتريکي موتور در برابر اتصال کوتاه ایجاد شده و یا جریان اضافه بار در داخل چرخ گوشت، از محافظ کمک گرفته می‌شود. محافظ به کار گرفته شده گاهی یک فيوز شيشه‌اي است که جريان نامي آن متناسب با جريان نامي دستگاه انتخاب مي‌شود و گاهی نیز از یک اورلود به عنوان محافظ استفاده مي‌شود. اورلود یکی از قطعات مهم در چرخ گوشت محسوب می‌شود که عدم کارکرد درست آن موجب ار کار افتادن چرخ گوشت می‌شود. لذا تعویض و یا تعمیر اورلود چرخ گوشت اجتناب ناپذیر است. اورلود چرخ گوشت وظیفه محافظت از موتور در برابر جریان‌های الکتریکی را بر عهده دارد. این قطعه به این صورت عمل می‌کند که با ایجاد جریان‌های الکتریکی غیر نرمال اقدام به خاموش کردن موتور می نماید. در صورت روشن نشدن چرخ گوشت یکی از مواردی که در ابتدا بررسی خواهد شد اورلود است. پس بهتر است با روش تعویض و تعمیر اورلود چرخ گوشت آشنا باشیم.

ما در مقاله آموزش تعمیرات چرخ گوشت روش‌های مختلف تعمیر چرخ گوشت را بیان کردیم. هر چند شما می‌توانید با آموزش تعمیر چرخ گوشت و آشنایی با قسمت‌های مختلف یک چرخ گوشت و کسب اطلاعات از منابع مرجع، خود اقدام به تعمیر چرخ گوشت کنید. اما توصیه می‌کنیم در صورت بروز ایراد حتما با مشاوران ما تماس گرفته و از راهنمایی رایگان آن‌ها استفاده کنید. در صورت لزوم و نیاز به تعمیر چرخ گوشت توسط تعمیرکاران حرفه‌ای، همکاران ما در در اسرع وقت در محل حاضر شده و خدمات با کیفیت را به شما ارائه خواهند داد.

اورلود چرخ گوشت چگونه کار می‌کند

جنس اورلود از کرم و نیکل است. بر اساس تصویر زیر اورلود از يک سيم المنت، صفحه حساس فنري، پلاتين‌هاي اتصال و قاب مخصوص تشکيل شده است. با عبور کردن جريان نامي از اورلود ،المان حرارتي توليد گرما کرده و صفحه حساس را تحريک مي‌کند. اگر جريان از حد نامي تجاوز ننمايد ،گرماي توليد شده جهت تحريک کامل صفحه حساس ناتوان خواهد بود. اما اگر جريان موتور به عللی مانند کار مداوم ، گير کردن گوشت يا استخوان در مسير خرد شدن و يا نيم سوز بودن موتور از حد نامي تجاوز نمايد، حرارت توليد شده توسط المنت افزايش پیدا کرده و صفحه حساس به حالت قطع در مي‌آيد. بر اساس ساختار داخلی چرخ گوشت، اورلود سر راه برق اصلي مدار قرار دارد و با قطع آن، مدار قطع شده و چرخ گوشت به حالت خاموشي در مي‌آيد.

 اورلود چرخ گوشت
با گذشت زمان و سرد شدن محيط اورلود، صفحه حساس دوباره به حالت وصل در آمده و چرخ گوشت روشن مي شود. اما اگر ایراد موجود هنوز هم بر طرف نشده باشد، اورلود مجددا به حالت قطع بر می‌گردد. مزیت اصلی وجود اورلود این است که با قطع اتوماتيک جريان موتور مي‌تواند از سوختن بر اثر گير کردن گوشت يا استخوان و يا موارد مشابه جلوگیری کند. علاوه براین، اگر چرخ گوشت براي مدت زمان زيادي روشن باشد، افزايش حرارت محيط داخلي چرخ گوشت، قبل از آن که به سيم پيچ‌ها و عايق‌بندي آسيب برساند، بر اورلود اثر کرده و آن را تحريک می‌کند، در نتيجه مدار به صورت خودکار قطع مي‌شود. چرخ گوشت زمانی دوباره آغاز به کار میکند که محیط اورلود حرارت و داغی خود را از دست داده و رو به خنک شده است. در این حالت صفحه را نیز به حالت وصل تبدیل می کند.

اگر اولود چرخ گوشت کار نکند چه اتفاقی می‌ افتد

همان‌طور که گفته شد به منظور محافظت از موتور چرخ گوشت از قطعه اورلود استفاده می‌شود. اگر از چرخ گوشت مدت زمان طولانی و بدون وقفه استفاده شود و یا قطعه‌ای گوشت و استخوان در گیر کند، باعث می‌شود که اورلود خراب شده و عاملی بر جرقه زدن موتور شود به طوری که حتی ممکن است موتور چرخ گوشت نیم سوز شود.

آیا روشن نشدن چرخ گوشت به اورلود مربوط است

روشن نشدن چرخ گوشت می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. عیب‌یابی و یافتن دلیل آن اولین قدم برای برطرف نمودن مشکل است. دو دلیل روشن نشدن چرخ گوشت که ارتباط مستقیمی با اورلود چرخ گوشت دارد عبارتند از:
• گرم شدن بیش از حد اورلود: یکی از آن دلایل گرم شدن بیش از حد اورلود است. اگر جریان الکتریکی تولید شده از حد عادی و طبیعی بیشتر شود، اورلود بسیار زیاد گرم شده و مسیر مدار الکتریکی چرخ گوشت را قطع می‌کند. همین اتفاق منجر می‌شود که روشن شدن مجدد چرخ گوشت با مشکل مواجه گردد.
• سوختن اورلود: یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود چرخ گوشت روشن نشود، خراب شدن اورلود است. ممکن است به مرور زمان و یا مشکلات فنی ایجاد شده اورلود دچار مشکل شود و از کار بی‌افتد. در این حالت نیز چرخ گوشت کار نخواهد کرد. تعمیر اورلود در چرخ گوشت

تعویض و تعمیر اورلود چرخ گوشت

اگر مشاهده کردید که چرخ گوشت روشن نمی‌شود، یکی از مواردی که در ابتدا باید مورد بررسی قرار بگیرد قطعه اورلود دستگاه است. زیرا خرابی آن می‌تواند مانع از روشن شدن چرخ گوشت شود.
برای بررسی سلامت قطعه اورلود می‌توان از اهم متر استفاده نمود. در صورتی که از خرابی این قطعه اطمینان پیدا کردید، توصیه می‌کنیم قبل از این که دوباره چرخ گوشت را روشن کنید حتما آن را تعویض کنید. شما می‌توانید با خریداری قطعه از نمایندگی‌ها خود اقدام به تعویض اورلود کنید یا با ثبت سفارش خود از کارشناسان و متخصصین ما کمک بگیرید. تکنسین‌های ما در محل حاضر شده، در ابتدا فرآیند عیب یابی را طی کرده و در صورت اطمینان از دلیل مشکل ایجاد شده اقدام به تعمیر و یا تعویض اورلود می‌کنند.

حرف آخر در تعمیر اورلود چرخ گوشت

اورلود یکی از قطعات مهم و ضروری در دستگاه چرخ گوشت محسوب می‌شود. خرابی این قطعه یکی از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت‌ها است. در صورت بروز مشکل در چرخ گوشت و روشن نشدن آن در ابتدا از صحت عملکرد اورلود اطمینان حاصل نمایید. اگر این قطعه دچار مشکل شده بود حتما اقدام به تعویض و یا تعمیر اورلود چرخ گوشت خود کنید. پیشنهاد ما این است که به علت حساسیت کار به منظور تعویض و یا تعمیر اورلود چرخ گوشت حتما از کارشناسان کاربلد و ماهر ما کمک گرفته و در خواست تعمیر چرخ گوشت خود را از طریق تماس تلفنی و یا مراجعه به سایت ثبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *