دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

باز و بسته کردن اجزا چرخ گوشت

نکات مهم در باز و بسته کردن چرخ گوشت

باز و بسته کردن چرخ گوشت می تواند پیچیده باشد، اما مهم ترین مرحله در انجام این کار خواندن دفترچه راهنمای محصول است. در این مقاله قصد داریم نحوه باز و بسته کردن چرخ گوشت صحبت می کنیم.
چرخ گوشت‌ها از هر نوع و هر برندی که باشند برای تمیزکاری و استفاده مجدد نیاز به باز و بسته شدن دارند. بی‌دقتی و عدم مونتاژ درست ممکن است آسیب‌های زیادی به چرخ گوشت وارد کند. پس حتما توجه لازم را در این زمینه داشته باشید. در صورت بروز هر گونه ایراد و مشکل در چرخ گوشت برای تعمیر چرخ گوشت با تعمیرکاران حرفه‌ای و واجد شرایط تماس گرفته و راهنمایی بخواهید. ما در مجموعه خود آماده خدمات رسانی به صورت 24 ساعته به شما عزیزان هستیم.

باز و بسته کردن چرخ گوشت

دلیل باز یا بسته کردن چرخ گوشت

باز یا بستن چرخ گوشت‌ها بسیار مهم است. از چرخ گوشت برای چرخ کردن گوشت و یا گاهی چرخ کردن مواد دیگر مثل حبوبات استفاده می‌شود. اگر چرخ گوشت باز بماند گرد و غبار محیط و ذراتی که در محیط وجود دارد روی اجزای چرخ گوشت قرار می‌گیرد، و در هنگام چرخ کردن گوشت به گوشت اضفه می‌شوند و موجب انواع بیماری‌ها می‌گردد.
از طرف دیگر، اگر چرخ گوشت را نبندید، گوشت می تواند با اکسیژن موجود در هوا تماس پیدا کند و اکسید شود. در حقیقت، رنگ، بو و طعم گوشت را تغییر می‌دهد. به همین دلیل بهتر است در زمان عدم استفاده از چرخ گوشت، آن را ببندید. در نهایت، به جرات می توان گفت که بزرگترین دلیل برای باز و بسته کردن چرخ گوشت، تمیز کردن قطعات داخلی و جداشدنی آن است.

اجزای چرخ گوشت

قبل از اینکه با نحوه باز و بسته کردن چرخ گوشت آشنا شوید بهتر است اجزای آن را به طور کامل بشناسید و با وظیفه هر یک و نحوه عملکرد آن‌ها آشنا شوید. ما در مقاله اجزای چرخ گوشت خانگی و طرز کار آن‌ها به طور کامل در مورد قطعات چرخ گوشت و وظیفه هر یک به طور کامل صحبت کرده‌ایم. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید.
اما در این بخش به صورت کاملا مختصر به معرفی اجزای چرخ گوشت می‌پردازیم. اجزا و قطعات موجود در چرخ گوشت عبارتند از:
• موتور؛ اصلی ترین اجزای چرخ گوشت
• مخزن چرخ گوشت؛ دهانه ای استوانه‌ای جهت ورود گوشت
• چرخ دنده و بالا بردن گشتاور موتور
• شبکه چرخ گوشت؛ قطعه‌ای کاربردی در دستگاه
• میله حلزونی یا هدایت کننده فلزی
• تیغه چرخ گوشت؛ انجام عملیات اصلی چرخ کردن
• طوقه و سینی چرخ گوشت

اجزا چرخ گوشت

روش باز کردن چرخ گوشت

نیاز است تا پس از انجام عملیات چرخ کردن، قطعات مختلف دستگاه را باز نموده و آنها را با دقت شست.قبل از انجام هر کاری مطمئن شوید که چرخ گوشت خاموش است و قطعات آن خنک شده‌اند تا خطر سوختگی در آن وجود نداشته باشد. برخی از قطعات قابل جابجایی، مانند سطوح داخلی و خارجی چرخ گوشت، صفحه نمایش، دیسک‌ها، همراه دستگاه قابل جابجایی و جدا شدن هستند. توجه داشته باشید که برای جدا کردن این قطعات، حتما در ابتدا دستگاه چرخ گوشت را خاموش کرده و برق آن را قطع کنید. سپس طبق دستورالعمل‌هایی که سازنده آن بیان کرده، قطعات جداشدنی را برای تمیز کردن و شستشو به دقت جدا کنید.
قطعا در هنگام کار با چرخ گوشت به این مسئله پی برده‌اید که برخی از قسمت‌های چرخ گوشت مانند گیربکس و قطعات مکانیکی مانند تیغه برش را نمی‌توان جدا کرد. برای تمیز کردن این قطعات از یک پارچه نرم و مرطوب و مواد شوینده مخصوص برای تمیز کردن دستگاه استفاده کنید. پس از تمیز کردن قطعات، آنها را کاملا خشک کنید. قبل از استفاده مجدد، مطمئن شوید که همه اجزا به درستی نصب و مونتاژ شده‌اند.
در هنگام شستشو و تمیز کردن اجرا چرخ گوشت مخصوصا اجزای داخلی ان دقت لازم را داشته باشید. ممکن است بی دقتی در این مسئله منجر به خسارت‌های زیادی شود.
چگونه چرخ گوشت را دوباره ببندیم

نحوه بستن چرخ گوشت

حتما به این نکات مهم در هنگام بستن اجرای چرخ گوشت توجه کنید:
مونتاژ قطعات جداشدنی در چرخ گوشت بستگی به نوع چرخ گوشت دارد، اما به طور کلی فرآیند بستن چرخ گوشت را می‌توان به صورت زیر انجام داد:
قبل از هر کاری چرخ گوشت را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید. قطعات قابل جدا شدن را با دقت جدا کنید.
در این زمان، بهتر است دفترچه راهنمای چرخ گوشت را بخوانید و دستورالعمل های جداسازی قطعات را دنبال کنید.
قطعات را بشویید و هرگونه آلودگی و زنگ زدگی را از بین ببرید. گاهی ممکن است برای شستشو نیازمند مواد شوینده باشید.
پس از شستشو با دقت خشک کنید. می‌توانید از خشک کن نیز استفاده کنید.
قطعات را با دقت و به درستی به هم مونتاژ کنید و مطمئن شوید که همه قطعات در جای خود قرار دارند. باز هم در این قسمت استفاده از دفترچه راهنمای چرخ گوشت بسیار موثر و مفید خواهد بود.
قبل از استفاده از چرخ گوشت، مطمئن شوید که قطعات به درستی وصل شده‌اند.
چرخ گوشت را باز کنید و عملکرد قطعات قابل جدا شدن را بررسی کنید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می کند.
ابتدا باید همیشه دستورالعمل ها را بخوانید، تمام مراحل را با دقت انجام دهید و از مواد و ابزار صحیح استفاده کنید.

در شروع کار میله حلزونی یا همان مارپیچی را درون محفظه یا مخزن چرخ گوشت قرار می‌دهیم. د مرحله بعد نوبت قرار دادن تیغه دستگاه چرخ گوشت در انتهای میله حلزونی است. تیغه باید به شکلی قرار گرفته شود که قسمت تیز آن رو به بیرون باشد. حال نوبت شبکه است. شبکه چرخ گوشت باید بر روی تیغه تعبیه شود و لبه‌های اضافی آن که در اطراف آن وجود دارند به صورت درست در محل تعیین شده در محفظه چرخ گوشت قرار داده شود.
در ادامه باید طوقه چرخ گوشت که حالت پیچی دارد را بر روی همه این‌ها مونتاژکرد. باید توجه داشته باشید که آن را در جهتی بپیچید که این طوقه محکم گردد. پس از آن محفظه دستگاه را به همراه اجزایی که در آن قرار داده‌ایم در محل مناسب که مخصوص آن است نصب می‌کنیم. در انتها هم سینی دستگاه چرخ گوشت در قسمت بالای مخزن قرار می‌دهیم.

نحوه باز و بسته کردن چرخ گوشت

کلام آخر در باز و بسته کردن چرخ گوشت

قطعا در طول استفاده از چرخ گوشت نیازمند باز و بسته کردن چرخ گوشت خواهید بود. بعد از باز کردن دستگاه حتما قطعات را به درستی و با احتیاط شستشو دهید. بهترین کار در هنگام بستن اجزای چرخ گوشت استفاده از دفترچه راهنمای آن است. مونتاژ اشتباه چرخ گوشت می‌تواند منجر به صدمه رسیدن به چرخ گوشت شود، و شما را نیازمند به تعمیر چرخ گوشت نماید. در صورت بروز مشکل تیم ما با افراد کاربلد و حرفه‌ای آماده سرویس‌دهی در تمامی زمینه‌های تعمیر چرخ گوشت است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *