دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم : 56746602

تعمیر چرخ گوشت

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

آموزش تعمیرات چرخ گوشت

آموزش تعمیرات چرخ گوشت

با شیوه‌های صحیح نگهداری می‌توان میزان طول عمر هر وسیله برقی را افزایش داد. اما خرابی در آن‌ها به هر دلیلی بعد از مدتی امری کاملا اجتناب ناپذیر است. چرخ‌گوشت‌ها نیز از این امر مستثنی نیستند. لذا، تعمیر چرخ‌گوشت امری ضروری محسوب می‌شود. هر فردی با داشتن اطلاعاتی هرچند مختصر در زمینه تعمیرات و آموزش تعمیرات چرخ گوشت، می‌تواند مشکل رخ داده را رفع نمایید و در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کند. اما گاهی مشکل ایجاد‌شده نیازمند علم و تخصص بالا است. در این حالت کمک گرفتن از افراد با تجربه‌، دوره‌دیده و متخصص می‌تواند بسیار کارساز باشد. در ابتدا روش‌هایی را که مجموعه ما برای تعمیر چرخ گوشت فراهم نموده است را بیان می‌کنیم و در ادامه به آموزش تعمیرات چرخ گوشت پرداخته‌ و سعی می‌کنیم اطلاعات مفیدی را در این ارتباط در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش تعمیرات چرخ گوشت

روش های مختلف تعمیر چرخ گوشت

چرخ گوشت‌ها، یکی از ابزارهای ضروری در هر آشپزخانه خانگی، رستوران، یا هر محلی هستند که به طور تجاری باید گوشت را چرخ و یا مخلوط کنند. دستگاه‌های چرخ گوشت هم همانند سایر تجهیزات در ابتدا ساختار بسیار ساده‌ای داشتند. با پیشرفت تکنولوژی و تغییر نیازهای مختلف افراد به استفاده از این دستگاه، شاهد شکل تکامل یافته آن در در طول زمان بوده‌ایم. هرچند امروزه چرخ گوشت‌های جدید و مجهز با تکنولوژی و امنیت بالا وارد بازار شدند، اما بازهم امکان خراب شدن آن‌ها وجود دارد و احتیاج به تعمیر پیدا می‌کنند. در صورت نیاز به تعمیر می‌توانید یکی از روش‌های زیر را انتخاب کنید.

البته همان‌طور که گفته‌شده تعمیر چرخ گوشت یک فرایند تخصصی محسوب می‌شود. لذا به‌طور کلی توصیه می‌شود شخصا و در خانه دست به تعمیر دستگاه نزنید، حتی پیشنهاد ما این است که تکنسین‌های عمومی هم اجازه باز کردن دستگاه را نداشته‌باشند. زیرا این کار نیازمند ابزارآلات حرفه‌ای و خاص می‌باشد.

چرخ گوشت خانگی و صنعتی

  • تعمیر چرخ گوشت در محل

اگر چرخ گوشت خانگی و یا صنعتی شما نیاز به تعمیرات اساسی داشته باشد، شما نیازمند تعمیرکار ماهر هستید. جستجو برای یک تعمیرگاه چرخ گوشت که بتواند انواع برندها را تعمیر کند، کار ساده‌ای نیست. به‌عبارت دیگر، معمولا یا تعمیرگاه مورد نظر نزدیک شما نیست و یا نمی‌توانید تعمیرکار چرخ گوشت مجربی را پیدا کنید. از طرف دیگر، بعد از یافتن مرکز تعمیر مورد نظر، رفت و آمد به منظور تعمیر علاوه‌براین‌که هزینه‌هایی را به شما تحمیل می‌کند، زمان‌بر نیز خواهدبود.

مجموعه ما خدمات تعمیر چرخ گوشت در محل را برای شما فراهم نموده است. این سرویس از ویژگی‌ها و خدمات منحصربه‌فردی است که ما را به عنوان بهترین مجموعه تبدیل کرده‌است. زیرا در کنار خدمات عالی، رضایت مشتریان را نیز به خود جلب نموده. بنا به هر دلیلی ممکن است تعمیر در خانه برای شما بسیار راحت‌تر باشد. بعد از ثبت درخواست تعمیر، همکاران ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس گرفته و بعد از هماهنگی‌های لازم در محل حاضر می‌شوند. تیم ما بعد از بررسی‌ و عیب‌یابی و اعلام تقریبی قیمت، در صورت توافق اقدام به تعمیر چرخ گوشت شما می‌نمایند.

  • پیک اند دلیوری

ما در مجموعه خود سرویس پیک اند دلیوری را نیز برای تعمیر چرخ گوشت در انواع مختلف، را برای شما فراهم کرده‌ایم. بعد از ثبت درخواست مشاوران ما با شما تماس گرفته و بعد از انجام هماهنگی‌ها پیک به محل مورد نظر اعزام می‌شود. دستگاه از شما تحویل گرفته شده و پس از تعمیر در تعمیرگاه دستگاه شما دوباره توسط پیک به شما بر‌گردانده می‌شود.

توجه: تمام خدمات تعمیراتی که در مجموعه ما ارائه می‌شود دارای گارانتی است، و ما چرخ گوشت شما را با ضمانت معتبر تعمیر کرده و در اختیار شما قرار می‌دهیم. شما می‌توانید از بابت کیفیت و دوام تعمیرات ما مطمئن باشید. علاوه‌براین، همکاران ما به صورت شبانه روزی پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

  • آموزش تعمیرات چرخ گوشت

گاهی ممکن است مشکلات ساده‌ای برای چرخ گوشت شما ایجاد شده باشد. در این حالت با مطالعه کاتالوگ محصول و داشتن اطلاعات مختصر، شما می‌توانید اقدام به برطرف نمودن ایراد ایجاد شده کنید. ما در بخش راهنمای تعمیر چرخ گوشت راهکارهایی آماده کرده‌ایم که با کمک آن قادر خواهید بود تعمیرات جزئی را در منزل انجام دهید.

اجزای مختلف چرخ گوشت

آموزش تعمیرات چرخ گوشت از ۰ تا ۱۰۰

هدف اصلی از نگارش این مقاله، آشنایی شما با قطعات به کار رفته در ساختمان چرخ گوشت و همچنین راهنمایی شما برای برطرف نمودن برخی از مشکلات به وجود آمده در آن است. بنابراین توصیه می کنیم آموزش تعمیرات چرخ گوشت را با حوصله و دقت تمام مطالعه کنید تا در صورت نیاز به تعمیر آن بدون هیچ مشکلی بتوانید خود در منزل آن را تعمیر نمایید. باید به این نکته توجه داشته باشید که در تمیز نگه داشتن چرخ گوشت و نگهداری اصولی آن تلاش کنید و در صورت خرابی قطعات چرخ گوشت و بروز انواع مشکلات سریعا آنرا تعمیر نمایید.
همان‌طور که می‌دانید چرخ گوشت از اجزا و قطعات مختلفی تشکیل شده است. با به وجود آمدن ایراد در هر بخش چرخ گوشت یا به درستی کار نخواهد کرد و یا اصلا روشن نمی‌شود. ایراد به وجود آمده در هر بخش نیاز به قطعه مخصوص و مهارت خاص خود را دارد. پس قدم اول در تعمیر هر چرخ‌گوشت عیب‌یابی آن است. برای اینکه فرآیند تعمیر به درستی انجام شود، نیازمند یافتن سرمنشا پیدایش ایراد‌ها هستیم.

معرفی قطعات چرخ گوشت و آموزش تعمیر آن

با هماهنگی بین طعاتی که در داخل ساختمان چرخ گوشت به کار رفته عملکرد دقیق چرخ گوشت میسر می‌شود. اگر یکی از آن‌ها آسیب دیده و یا خراب شود احتمال دارد عملکرد کل سیستم مختل گردد. در صورت هنگام خراب شدن این قطعات با استفاده از آموزش تعمیرات چرخ گوشت که برای هرقسمت از اجرای چرخ گوشت که فراهم کرده‌ایم می‌توانید آن را تعمیر کنید و یا در صورت لزوم با مجموعه ماتماس بگیرید.

اجرای چرخ گوشت عبارتند از:

• موتور چرخ گوشت
موتور چرخ گوشت یکی از اجزای اصلی در چرخ گوشت محسوب می‌شود که با مشاهده کوچک‌ترین مشکل در آن باید سریعا اقدام به تعمیر آن شود. موتور چرخ گوشت از قسمت‌های مختلفی مانند هسته، زغال، آرمیچر و… تشکیل شده است. خراب شدن هرکدام از این قطعات ممکن است موجب خاموش شدن و از کار افتادن چرخ گوشت شود. به منظور رفع عیب چرخ گوشت در هنگام خراب شدن موتور، باید این قطعه را چک کنید و مشکلات موجود در آن را برطرف نمایید. ما در این مجموعه علاوه بر این که تعمیرکاران مجرب وماهر را به شما معرفی کرده بلکه در بخش آموزش تعمیر موتور چرخ گوشت نیز اطلاعات مفید و کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا در صورت نیاز خود اقدام به تعمیر آن نمایید.
• المنت چرخ گوشت
المنت چرخ گوشت از اجزای موتور چرخ گوشت به شمار می آید که مستقیما با چرخ دنده ها مرتبط است. المنت نقش اساسی در موتورهای دستگاه‌هایی که حرکت دورانی ایجاد می‌کنند، دارد. ایجاد مشکل در آن باعث عدم کار کردن صحیح چرخ گوشت می‌شود. تکنسین‌های ما آماده ارئه سرویس در این زمینه هستند. شما می‌توانید در بخش آشنایی با تعویض و تعمیر المنت اطلاعات کامل‌تری را به منظور تعمیر و تعویض آن دریافت کنید.
• چرخ دنده‌های اصلی
چرخ دنده چرخ گوشت وظیفه‌ بالابردن سرعت گشتاور موتور چرخ گوشت را بر عهده دارد. وجود هر نوع مشکل در این قسمت نیز منجر به عدم کارکردن درست چرخ گوشت می‌شود. در صورت بروز مشکل نه تنها می‌توانید با ما تماس بگیرید بلکه می‌توانید از مقاله آموزش تعویض و تعمیر چرخ دنده چرخ گوشت هم استفاده کنید.
• یاتاقان چرخ گوشت
یکی از عوامل تولید سر و صدای زیاد در چرخ گوشت خرابی یاتاقان موتور چرخ گوشت است که با تعویض و یا تعمیر آن چرخ گوشت شما مانند روز اول و بدون ایجاد صدای زیاد با قدرت کار خواهد نمود. تکنسین‌های ما آماده ارائه خدمات در زمینه تعمیر و تعویض یاتاق هستند. پیشنهاد می‌کنیم برای بالابردن اطلاعات خود در این زمینه و توانایی برای رفع عیب مقاله آموزش تعمیر یاتاقان چرخ گوشت را مطالعه کنید.
• تیغه دستگاه
تیغه‌ها اغلب از جنس استیل و دارای حالت سه پر یا چهارپر هستند. عملکرد این قطعه مهم به این صورت است که با استفاده از میله مارپیچ، گوشت به سمت تیغه هدایت می‌شود و پره‌های تیز آن قطعه گوشت را به‌راحتی خرد می‌کنند. بر اثر کارکردن چرخ گوشت ممکن است این تیغه‌ها کند شده و نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. در این صورت می‌توانید با تعمیرکاران ما تماس گرفته و یا خود از طریق راهنمایی‌هایی که در مقاله دلیل شکستگی تیغه چرخ گوشت صورت گرفته اقدام به تیز کردن تیغه‌ها و یا تعمیر آن نمایید.
• محور مارپیچی (حلزون)
یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث می‌شود چرخ گوشت روشن شده ولی فرآیند چرخ کردن اتفاق نیوفتد این است که اسکرول یا مارپیچ چرخ گوشت نمی‌چرخد. نچرچیدن مارپیچ دلایل متعددی دارد که ما در مقاله 4 دلیل نچرخیدن مارپیچ چرخ گوشت به آن اشاره کرده‌ایم. در صورت بروز این مشکل می‌توانید ما تماس بگیرید تا در سریع‌ترین زمان ممکن تعمیرکاران ما در محل حاضر شوند.

• دو شاخه و سیم رابط
چرخ گوشت دستگاهی که مصرف برق بالایی دارد. در صورت استفاده طولانی مدت ممکن است به جریان برق فشار آوره و باعث خرابی و سوختگی سیم‌های برق در پریز شود. برخی از چرخ گوشت‌ها دارای دوشاخه‌های فیوز دار هستند و ممکن است فیوز دوشاخه قطع شده باشد. بسیاری از افراد قادر به برطرف نمودن این مشکل هستند اما اگر نیازمند کمک در این مورد هستید می‌توانید با ما تماس بگیرید.
• اورلود چرخ گوشت
اورلود یک قطعه مهم در چرخ گوشت است. این قطعه وظیفه محافظت از موتور در برابر جریان های الکتریکی را به عهده دارد. یکی از دلایل روشن نشدن چرخ گوشت می‌تواند بروز مشکل در اورلود باشد. ما در مقاله آموزش تعمیر اورلود، علاوه براین که اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیار شما قرار می‌هیم نحوه تعمیر و تعویض آن را نیز آموزش داده‌ایم.

• فیلتر چرخ گوشت
فیلتر چرخ گوشت به شکل یک صفحه صاف با سوراخ‌های فراوان است. با عبور گوشت از این فیلتر، گوشت از دستگاه خارج می شود.

•محفظه چرخ گوشت
این قسمت از دستگاه یک دهانه بزرگ دارد که از راه آن گوشت به داخل چرخ گوشت هدایت می‌شود.

روش‌های تعمیر چرخ گوشت

ایرادات متداول در چرخ گوشت

چرخ گوشت‌ها نیزمانند در وسیله برقی دیگر ممکن است دچار مشکلاتی شود. بهتر است با این مشکلات و نحوه برخورد با آن آشنا باشیم. به منظور افزایش اطلاعات شما در این بخش از آموزش تعمیرات چرخ گوشت قصد داریم ایرادات متداول این دستگاه را معرفی کنیم. ایرادات عبارتند از:
• روشن نشدن چرخ گوشت.
• کند شدن است.
• جرقه زدن موتور چرخ گوشت
• نچرخیدن مارپیچ یا اسکرول موتور چرخ گوشت در صورت روشن بودن دستگاه
• تولید صدای ناهنجار در حین کار
• خارج نشدن گوشت چرخ شده از دستگاه
• خشک شدن گوشت چرخ شده در دستگاه
• به مشام رسیدن بوی سوختگی و افزایش دمای چرخ گوشت در حین کار کردن
پیشنهاد می‌کنیم به منظور آگاهی از نحوه مواجهه با این نوع از ایرادات و تعمیر چرخ گوشت به هنگام بروز این مشکلات، بخش رایج‌ترن مشکلات چرخ گوشت را مطالعه کنید ما در این قسمت توضیحات کامل را ارائه کرده‌ایم.

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله سعی کردیم شما را با روش‌های مختلف تعمیر چرخ گوشت آشنا کرده و راهنمایی‌هایی در ارتباط با آموزش تعمیر چرخ گوشت در اختیار شما قرار دهیم. اگر اطلاعات کافی و مفید در ارتباط با تعمیر آن ندارید و آموزش تعمیرات چرخ گوشت را نیز ندیده‌اید، توصیه می‌کنیم از تعمیر خود سرانه دستگاه خودداری کرده و تعمیر آن را به تعمیرکاران حرفه‌ای و متخصص بسپارید. ما در مجموعه خود خدمات تخصصی تعمیر چرخ گوشت در محل را به شما ارائه می‌دهیم. تعمیرکاران حرفه‌ای ما آماده سرویس‌دهی 24 ساعته هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *